Haber Tarihi :18.12.2014 15:45:00

Meskop Başkanı Recep ÇINAR Celal Bayar Üniversitesi'nin Yeni Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi'yi Ziyaret Etti.

       Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Recep ÇINAR, Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleriyle birlikte CBÜ. Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
     Başkan ÇINAR, “Celal Bayar Üniversitesinin daha da büyüyerek marka olacağını, Merkezde Kooperatif ve İl Bazında Bölge Birliği olarak Üniversitemizle birlikte her zaman işbirliği içerisinde olmaya hazırız” dedi.Son günlerdeki isim tartışmalarında gündeme gelen CBÜ. Başına Manisa’nın eklenmesinin Doğru olacağını ve desteklediklerinin altını çizdi.Üniversitenin Merkez ve İlçeleriyle birlikte bir bütün olarak değerlendirildiği ziyarette Özellikle üniversitenin Esnafıyla, Ticari hayatıyla birlikte ekonomik, sosyal ve kültürel alanda Birlikteliğin önemi vurgulandı. Ulaşım ve Yerleşim konuları da ele alındı. Yeni dönemin hayırlı olmasını temennisinde bulunuldu.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür eden Prof. Dr. Kemal Çelebi ise, ”ÇINAR gibi birikime sahip Tecrübeli, Manisa’nın önemli sivil toplum örgütlerinden biri olan Esnaf Kurumunun işbirliği ile Manisa’ya güzel hizmetler vereceğimize inanıyorum. “ Dedi.

Resimleri Görmek Için Tiklayiniz !!!
Haber Tarihi :11.12.2014 09:00:00

ESNAF KEFALET KOOPERATİFLERİ MANİSA BÖLGE BİRLİĞİNE BAĞLI KOOPERATİFLERİN BAŞKANLARI TOPLANDI.

       Birliği bağlı 17 ilçedeki 20 Kooperatif başkanı Saruhan otelde bir araya geldi. Toplantıya HalkBankası şube müdürlerini temsilen Manisa Merkez Şube müdürü Alper ACAR’da katıldı.
       Birlik Başkanı Recep ÇINAR’ın başkanlık yaptığı toplantıda Yıl Sonu işlemleri, Merkez Birliği (TESKOMB) ile Halk Bankası Uygulamaları ve yeni gelişmeler hakkında bilgilendirildi. Her yıl yapılan genel kurullarıyla ilgili genel kurul tarihlerinin belirlendiği toplantıda Şubat ayı sonuna kadar genel kurulların Tamamlanması kararı alındı.
       Kredi plasmanlarıyla ilgili sıkıntı yaşandığını, Yıl başında çıkacak kararnamenin bir an önce çıkmasıyla sıkıntının giderilmesi istendi. Ayrıca şubesi olmayan ilçelerimize Halk Bankası Şubelerinin açılmasının ihtiyaç olduğunun önemine değinildi. Daha Sonra basına kapalı yapılan toplantıda 26-27 Kasım tarihlerinde Ankara’da yapılan 4. Büyük Esnaf Şurası kararları, Teskomb Kooperatif Başkanları ve Müdürlerinin katıldığı eğitim seminerleri ve sonuçları değerlendirildi. Başkanlara yukarıdaki tüm bilgilerin ve örnek belgelerin bulunduğu Birer hazırlık dosyaları verildi. Toplantı Birlik ve beraberlik mesajı verilerek sona erdi.

Resimleri Görmek Için Tiklayiniz !!!
Haber Tarihi :24.11.2014 09:00:00

MANİSA BİRLİĞİMİZ TESKOMB EĞİTİM SEMİNERİNE KATILDI

       19-22 KASIM 2014 tarihlerinde Bodrum Royal Arena Resort Hotel’de Teskomb Müfettişleri Evren Aydınlıoğlu ve Fatih Korkmaz ile Tokbys Bilgisayar Program Sorumlusu Özgür Özol’un Katıldığı seminerde, mevzuat, uygulamalar ve bilgisayar programları üzerinde önemli konular ele alındı. Eksikler giderildi. Standart uygulamalar üzerinde önemli bir mesafe alındı. Tek tip uygulamalarda birliktelik sağlandı. Verimli geçen seminerde birlikte eğitim gördüğümüz Manisa Birliğimize bağlı 20 Kooperatif Müdürü ile birlikte Çanakkale, İzmir, Balıkesir ve Tekirdağ birliğine bağlı Kooperatif Personel ve Müdürleri ile tanışma ve kaynaşmanın yanında istişarelerde bulunuldu.

Resimleri Görmek Için Tiklayiniz !!!
Haber Tarihi :22.09.2014 08:50:00

YILIN AHİSİ SARUHANLI'da

       MANISA’da Ahilik Kültürü ve Mesleki Egitim Haftasi kutlamalari çesitli törenlerle kutlandi. Kutlama törenlerinde bu yilin Ahisi Saruhanli Ilçesi’nde Soguk Demirci meslegini sürdüren Nurettin Bakar seçildi.

Resimleri Görmek Için Tiklayiniz !!!
Haber Tarihi :03.06.2014 16:10:00

TESKOMB MERKEZ BİRLİĞİ BAŞKANI AKGÜL SOMA’DA

       Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği(TESKOMB) Genel Başkanı A.Kadir Akgül 301 maden işçisinin yaşamını yitirdiği facianın ardından Soma’da ziyaretlerde bulundu.
       Ziyaretine Soma Esnaf ve Kredi Kefalet Kooperatifi ile başlayan Akgül’ün ziyaretinde Genel Başkan Yardımcısı Bahri Şarlı, Manisa Birlik Başkanı Recep Çınar, Soma Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Ali Ayan ile Manisa’ya bağlı 16 kooperatif başkanı ve yönetimi hazır bulundu. Soma Esnaf ve Kredi Kefalet Kooperatifi’nde gazetecilere açıklama yapan Akgül, acılarının büyük olduğunu belirterek "Biz de bugün Soma’da ne yapabiliriz, mağdur olan esnafa yönelik daha çok esnaf ve sanatkarlarımızın kredi kullanmışlarsa bunları erteleme istekleri talepleri var mı? Esnafın içerisinde mağdur olan var mı? En çok bizi ilgilendiren tarafı bu, onun için geldik” dedi.
Resimler İçin Tıklayınız !!!
Haber Tarihi :22.05.2014 09:10:00

MANİSA BÖLGE BİRLİĞİ HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI.

       14-17 Mayıs 2014 tarihlerinde Selçuk/Sürmeli Otel’de Manisa Birliğine Bağlı kooperatiflerin Başkan ve Yöneticileri ile Müdürlerinin katıldığı Seminer çok verimli geçti.
      Seminere Merkez Birliğinin (Teskomb) Teftiş kurulundan müfettiş Erdinç TURGUT ve Esgimtaş Şirketinden TOKBYS bilgisayar muhasebe, ortak ve bordro Yazılım ve programcısı Özgür ÖZOL katıldılar.
      Birlik Başkanı Recep ÇINAR’ın açış konuşmasıyla birlikte Soma Maden Faciasında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunarak toplantı başladı.
      ÇINAR, Birlik olarak kooperatiflerin plasman-takip-gruplar ve varlıkları hakkında, Eğitim amaçlı yapılan denetimlerdeki aksaklıklar, İcralık işlemler, ortaklar arası eşitlik ilkesi ve ücretler ile harcamaların yanında genel kurulda tutanakların önemine ayrı ayrı değindi. Detaylı bilgiler ve örnekler vererek anlatımda bulunda.
      Müfettiş Erdinç TURGUT ise yapılan teftişlerde gördükleri önemli noksanlıkları ve hatalara dikkati çekti. Yapılması gereken doğruları anlattı. Esgimtaş Temsilcisi Özgür ÖZOL Bilgisayar programları ve çalışmaları ile kullanıcıların önemine değinerek teknik konularda bilgilendirmelerde bulundu. Bolca soruların alınıp cevapların verildiği seminer birliktelik mesajı verilerek sona erdi.
Resimler İçin Tıklayınız !!!
Haber Tarihi :30.04.2014 16:10:00

MESKOP BAŞKANI RECEP ÇINAR 'ın ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR.

      Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi ve Bölge Birligi Baskani Recep ÇINAR, Yöneticileriyle ve Müdür Hasan Ak ile birlikte Sehzadeler Belediye Baskani Sayin Ömer Faruk ÇELIK , Sehzadeler Ilçe Kaymakami Sayin Ismail ÇORUMLUOGLU , Yunusemre Belediye Baskani Sayin Dr. Mehmet ÇERÇI , Yunusemre Ilçe Kaymakami Sayin Yüksel TOPAL’i ve Il Emniyet Müdürü Sayin Erhan ALKAYA’ yi makaminda ayri ayri ziyaret ettiler. Her ziyarette de Baskan ÇINAR Basari dilekleriyle birlikte teskilati hakkinda bilgiler verdi.
      Her konuda maddi ve manevi destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.Yapılan Ziyaret Resimleri İçin Tıklayınız !!!
Haber Tarihi :07.04.2014 08:30:00

MANİSA BÖLGE BİRLİĞİ 2014 YILI GENEL KURUL TOPLANTIMIZI 05.04.2014 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRDİK.

      Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri BÖLGE BİRLİĞİ’ nin Seçimli Olağan Genel Kurulu, Saruhan Otel’de 5.Nisan.2014 Cumartesi günü saat: 11.00 de yapıldı.Genel Kurula; Manisa’ nın Tüm ilçelerinden gelen 20 Kooperatif Başkanı ve yöneticileri ile birlikte Halk Bankası Yetkilileri ile Ticaret İl Müdürünün de katıldığı Genel Kurulda;
      Birlik Başkanımız Recep ÇINAR Faaliyet ve Çalışma raporunu açıkladı.Raporun başında, 30 Mart Yerel seçimlerinin Büyük Şehir Manisa’mız ve Ülkemiz için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Hükümetin Esnaf ve Sanatkarımıza verdiği desteği göz ardı etmediklerini ancak Kooperatiflerimize ve Esnaf-Sanatkarımıza destek olunmasının devamını istedi. Bölge Birliği olarak, Faizlerin Piyasada kısmen yükseldiğini, Halk Bankası Cari faizinin değişmediğinden, Hazine desteğinin % 50 den devam ettiğini, 1 Mayıs 2013 tarihinden beri bir yıl vadeli kredilerde faizlerin % 4, 5 Yıla kadar vadeli kredilerde faizin % 5 olarak devam ettiğini bunun sevindirici olduğunu vurguladı. Plasman Limit ve ihtiyaçlarının karşılandığının altını çizdi. Bilanço ve Kesin Gelir-Gider Raporları Müdürümüz Hasan AK tarafında okundu. Denetim Kurulu Raporuda okunarak Yönetim ve Denetim Kurulları ibra edildiler.
      4 Yıllığına yapılan Yönetim Kurulu seçiminde; 5 dönem'dir Birlik Başkanlığımızı yürüten Recep ÇINAR’ın başkanlığında ilçelerden tek liste oluşan yönetim kurulu listesi Ve denetim kurulu listesi ile birlikte Merkez Birliği Temsilcileri listesi ayrı ayrı kabul edilerek yeni dönem için seçildiler.
Haber Tarihi :10.02.2014 14:30:00

TESKOMB HEYETİ ÇANKAYA KÖŞKÜ'NDE


     Cumhurbaşkani Abdullah Gül , Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği ( TESKOMB ) Genel Başkanı A. Kadir Akgül ve Beraberindeki Manisa Birlik Başkanımız Sn. Recep Çınar'ında Bulunduğu Heyeti Çankaya Köşkü'nde Kabul Etti.
Haber Tarihi :24.09.2013 15:30:00

AHILIK HAFTASI KUTLAMALARI

      AHILIK HAFTASI Kutlamalari Çerçevesinde;

Manisa TOKI Çok Programli Lisesi Ögretmen ve Ögrencilerden olusan bir heyet MESKOP’u ziyaret etti.

Okul Müdür yardimcisi ve Sinif Ögretmenleri ile birlikte Ögrenciler Ahilik haftasi etkinlikleri kapsaminda Meskop baskani Recep ÇINAR’i makaminda ziyaret etti. Ziyarette Kooperatif Baskan Yardimcisi Yusuf ENLI ve Müdür Hasan AK’ da hazir bulundular.

Ahilik ile ilgili tarihsel bilgiler ve Günümüz sartlarindaki esnaf ve sanatkarlarin durumu ve Egitim hakkinda karsilikli görüs alis verisinde bulunulan ziyarette Günün anlami ve anisina Baskan Recep ÇINAR, Ziyaretçilere tanitim amaçli Meskop Bülteninin son iki sayisi ile Defter-Kalem ve Flas bellekten olusan birer hediye armagan etti.

Ayni gün ögleden sonra Meskop Baskani Recep ÇINAR ve Yöneticiler Ahmet ÜLKE ve Hüseyin ALP ile Müdür Hasan AK heyet halinde TBMM. 85.Yil Çok Programli Liseyi Ziyaret ettiler.

Okul Müdür yardimcisinin makaminda gerçeklesen ziyarette, Kurumlarin karsilikli tanitimi ile Esnaf-Sanatkarlar ve Ögrencilerin dünü-bugünü ve yarini hakkinda karsilikli olarak düsüncelerini paylastilar.

Resimleri Için Tiklayiniz !!!!
Haber Tarihi :05.09.2013 16:30:00

MANİSA BÖLGE BİRLİĞİ TOPLANTIMIZ

      Aylik mutat yapilan Bölge Birligi yönetim kurulu toplantilari Genel olarak Manisa Merkezde kendi binasinda yapilmaktayken, Yaz döneminde ilçelerimizde yapilmaya devam edilmektedir. .

Temmuz Toplantisi Manisa merkez Kooperatifinde Meskop’ta, Agustos ayi toplantisi Birlik Salonunda, Eylül Toplantisi Salihli Kooperatifinde yapildi. Salihli de yapilan toplanti 5 Eylül Salihli’nin Düsman isgalinden kurtulus gününe denk gelmesi ayri bir anlam kazandirdi. Ayrica Bu toplantiya Salihli ve Sarigöl Halk Bankasi Sube müdürleri de katilarak Kooperatif ve banka iliskileri ile Esnaf-Sanatkarin finansman durumlari degerlendirildi.

Ekim ayi toplantisinin Sarigöl ilçesinde yapilmasi planlandi.
Haber Tarihi :08.07.2013 16:00:00

MANİSA BÖLGE BİRLİĞİ BAŞKANI RECEP ÇINAR 'ın EKİBİ İLE VALİ 'ye ZİYARET

      Manisa Bölge Birligi;

Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Sayin Valimiz Abdurrahman SAVAS’i makaminda ziyaret ettiler.

4 Temmuz 2013 Persembe günü, Aylik yapilan yönetim kurulu toplantisi öncesi saat: 10.30 da gerçeklestirilen ziyarette, Manisa Es.Kef.Koop. ve Birlik Baskani Recep ÇINAR Baskanliginda, Salihli, Turgutlu, Akhisar, Alasehir, Soma, Saruhanli, Sarigöl, Gördes ve Gölmarmara Kooperatif Baskanlari ile Denetçi Sait BASBELEN ve Müdür Hasan Ak hazir bulundular. Ziyarette Kooperatiflerimizin Esnaf-Sanatkarlarin Finansman ihtiyacini hazine destekli düsük faizli olarak karsilayan önemli kuruluslar olduklarini ve yörelerinde önemli Sosyal amaçli faaliyetlerde bulunduklari dile getirildi. Teskilat tanitildi.

Sayin Valimize basari dileklerinde bulunarak her konuda yaninda olacaklarini maddi manevi her türlü destegi vermeye hazir olduklarini belittiler.

Sayin Valimizde birlik ve beraberligin önemini vurgulayarak, ziyaretten duydugu memnuniyeti ifade ederek tesekkür etti.
Haber Tarihi :24.05.2013 10:30:00

HALKBANK 75 YASINDA

      Halkbank Manisa Subesi, kurulusunun 75. yili dolayisiyla banka önünde lokma döktürdü.Etkinlige Halkbank Sube Müdürü Hüseyin Unan , Esnaf ve Sanatkar Kooperatifi Baskani Recep Çinar ve Yönetimi,Soförler ve Otomobilciler Odasi Baskani Yusuf Enli, Manifaturacilar Odasi Baskani Mesut Dalkara, Esnaf ve Sanatkarlari Odasi Baskani Bahattin Akyüz ve bazi oda baskanlari katildi.Halkbankasi ve Halk Sandiklari Kanunu'nun 75.yilini kutladiklarini belirten Hüseyin Unan, bankaya emek vermis tüm çalisan ve esnaflar için lokma hayri yaptiklarini dile getirdi.Unan, Halkbank olarak esnafin herzaman yaninda olduklarini belirtirken; Manisa'da kooperatif araciligiyla 3 bin esnafin 50 milyon TL'lik kredi kullandigini söyledi.Halkbank Sube Müdürü , il genelindeki kredi tutarinin ise 250 milyon TL oldugunu kaydetti.
Haber Tarihi :01.05.2013 17:30:00

ESNAFA MÜJDE !!! FAIZ VE KESINTILER DÜSTÜ.

      01 Mayis 2013’ten itibaren esnafimizin kullanacagi kredilerin faizi

  1 yila kadar vadeli kredilerde faiz orani % 4
  1 yildan fazla olan kredilerde faiz orani % 5
  Kredi vadeleri 5 yila çikarilmistir      Basbakan Recep Tayyip ERDOGAN, TESKOMB araciligiyla Halkbankasi’ndan esnaf ve sanatkara kullandirilan kredilerde faiz oraninin yüzde 4’e düstügünün müjdesini verdi.
Haber Tarihi :30.03.2013 09:30:00

BÖLGE BIRLIGIMIZIN 2013 GENEL KURUL TOPLANTISI

      S.S.ESNAF VE SANATKARLAR KREDI VE KEFALET KOOPERATIFLERI MANISA BÖLGE BIRLIGININ 30.MART.2013 TARIHINDE MANISA SORUHAN OTEL’DE GERÇEKLESEN OLAGAN GENEL KURULUNDA BIRLIK BASKANI RECEP ÇINAR ÖNEMLI AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

      Katilimcilara tesekkür ederek basladigi Özet Faaliyet Raporunda; Genel Kurulun Manisa’ya, Bölgeye ve Tüm Esnaf Sanatkarlara hayirli olmasini dileyerek genel kurulu saygiyla selamladi. Raporunun basinda, Geçen yil Bildiginiz gibi Birlesmis Milletler Genel Kurulunda “ 2012 Uluslararasi Kooperatifler Yili” ilan edilmisti. Slogani ise Kooperatif Isletmeler Daha Iyi Bir Dünya Kurar. Bütün dünyada oldugu gibi Türkiye’miz dede çesitli etkinliklerle kutlandi. Kooperatifçilik adina Hayirli ve Ugurlu olsun diyerek giris yapti.


Yazinin Devamini Okuyunuz!!!!


Resimleri Için Tiklayiniz !!!!